![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4003518
*
nr 400 3518
Spegel
höjd: 117
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 mars 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 17:32:08
1
300 kr
11/3 18:26:44
2
150 kr
11/3 18:28:53
2
250 kr
12/3 21:17:41
3
350 kr
13/3 13:10:21
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 400 3518
Spegel
höjd: 117
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 mars 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/3 17:32:08 | 1 | 300 kr |
11/3 18:26:44 | 2 | 150 kr |
11/3 18:28:53 | 2 | 250 kr |
12/3 21:17:41 | 3 | 350 kr |
13/3 13:10:21 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53